درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

 مساله وحدت و تقريب مذاهب اسلامی، از ديرباز همواره جز اهداف و آمال آزاد انديشان، متفکران و شخصيت‌های مصلح سياسی و مذهبی بوده و تلاش برای تحقق آن در اعصار گوناگون، با نشيب و فراز فراوان روبرو گرديده است. از ابتدای تشکيل نظام جمهوری اسلامی ايران نيز وصول به اين هدف مقدس، که متکی به ريشه های استوار در کتاب و سنت می باشد، يکی از بزرگترين اهداف رهبر کبير انقلاب، حضرت امام خمينی (ره) بوده است.

 

طرح مساله تقريب مذاهب در جهان اسلام، به معنای «نزديک شدن پيروان مذاهب اسلامی با هدف تعارف و شناخت يکديگر به منظور دستيابی به تئالف و اخوت دينی بر اساس اصول مسلم و مشترکات اسلامی»، در پی ناهمسازگري ها و تفرقه های موجود ميان جوامع مختلف اسلامی آغاز گرديد. تبعات ناشی از اين مسئله، در روابط قومی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مسلمانان هويدا گرديد. به موازات پيدايش اين اختلافات، تلاش در جهت همبستگی و وحدت ميان مسلمانان از سوی دانشمندان و مصلحان جامعه اسلامی نيز آغاز شد. در اثر اين تلاش‌ها، تا قرن ششم هجری شاهد تلاقی گسترده انديشه ميان عالمان و حاملان حديث از مذاهب مختلف اسلامی هستيم. در اين دوران، وجود مناظره های علمی بسيار ميان انديشمندان و در اغلب موارد واقع گرايی و تلاش در جهت پيشبرد مطالعات علمی و پژوهشی بدون ابراز تعصب ناروا نسبت به يک مذهب خاص، نشان از نزديکی و همسازگرايی فرق گوناگون اسلامی دارد.

 

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 8 بهمن 1398 2 جمادی‌الثانی 1441 Tuesday 28 January 2020
مجمع جهانی تقریب، اعدام جمعی از مسلمانان توسط آل سعود را محکوم کرد
1398/02/07 834

مجمع جهانی تقریب، اعدام جمعی از مسلمانان توسط آل سعود را محکوم کرد

 

 

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در بیانیه ای اقدام وحشیانه آل سعود در اعدام بیش از سی نفر از مسلمانان مناطق مختلف عربستان را محکوم کرد؛ متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

جنایتی دیگر در جزیرة العرب

(وما نقموا منهم إلا أن يؤمنوا بالله العزيز الحميد) بر آنان عيبى نگرفته بودند، جز اينكه به خداى ارجمند ستوده ايمان آورده بودند.

 

جنایتکاران سعودی با استفاده از فرصت سکوت جامعه جهانی در برابر جنایتهایشان در یمن و بسیاری از نقاط دنیا، کشتار وحشتناک دیگری مرتکب شدند و دست به عملیات خونین اعدام 37 نفر از اهالی جزیرة العرب زدند که در بین آنها 35 نفر از پیروان رسول خدا(ص) هستند.

 

خونریزان آل سعود با حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی، پروژه شعله ور کردن درگیریهای طایفه ای و گسترش رعب و وحشت و تروریسم را برای بستن دهانها و حبس نفس در سینه ها، ادامه می دهند؛ آنها گمان می کنند که می توانند بدون هیچ مانعی به گمراهی خود ادامه دهند، اما خداوند از اعمال ظالمان غافل نیست و به آنها مهلت می دهد تا بر گناهانشان افزوده شود و صفحات بیشتری از تاریخ خونین و نفرت انگیز خود را سیاه کنند.

 

هدف این جنایت، برانگیختن آتش فتنه طایفه ای در بین امت اسلام است؛ ما در مجمع تقریب مذاهب اسلامی، به خوبی می دانیم که پشت این اقدامات دستهای خبیث رژیم صهیونیستی نهفته  است؛ بنابراین نسبت به لغزش در برابر این طرح که وجود و هویت مذاهب مختلف امت را هدف قرار داده است، هشدار می دهیم.

 

منشأ وهابیگری به وضوح نشان می دهد که این طرح خصمانه، تمام امت اسلام و نه فقط یک مذهب خاص را هدف قرار داده است.

 

با صدای بلند اعلام می کنیم که ما فعالیتهای خود را برای نابودی پروژه فرقه ای خونین وهابی ادامه می دهیم و ایمان داریم که خداوند متعال، یاریگر حامیان و داعیان وحدت و توحید است، هر  چند که کافران و صهیونیستها و مزدوارن سعودی آنها از این کار نفرت دارند.

 

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

0 نظر

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها