العربية  | فارسی  | English  | français  | اُردو  | Deutsch  | ภาษาไทย  | پښتو
پنجشنبه 26 مهر 1397 7 صفر 1440 Thursday 18 October 2018

Responsive Joomla Template

Responsive Joomla Template. Works with Mobile, Tablets and Desktops/Laptops

Innovative Slideshow and Menu.

Selection from Eight different Colors.

Senin, 14 Mei 2018 12:39

حضور استاد دانشگاه بیروت در میز گفتگوی غرفه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

 

در ادامه بازدید اساتید دانشگاه ها و مراکز علمی لبنان از غرفه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، در چهارمین روز برگزاری نمایشگاه هفته فرهنگی قم در نبطیه، خانم دکتر نازک بدیر استاد دانشکده ادبیات دانشگاه بیروت، از غرفه مجمع بازدید نمود.

وی در این بازدید ضمن ابراز علاقه به آثار مجمع و نقش مهم این آثار در ایجاد وحدت در میان پیروان مذاهب اسلامی، از لبنان به عنوان نمونه ای موفق در هم زیستی میان مذاهب و اقوام مختلف یاد کرد و اظهار داشت: نقش وحدت و تقریب در حفظ انسجام جامعه خصوصا در منطقه غرب آسیا بسیار حائز اهمیت است و باید علمای بلاد اسلامی و اساتید دانشگاه هر چه بیشتر نسبت به این موضوع اهتمام داشته باشند.

هچنین در ادامه این دیدار به دعوت مسئولان غرفه، ایشان در میز گفتگویی با موضوع «ضرورت و اهمیت تقریب مذاهب اسلامی» شرکت نمود و  به سوالات حجت الاسلام والمسلمین دکتر بدری(پژوهشگر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی) پاسخ گفت.

وی در پایان افزود: علی رغم به گوش رسیدن صداهایی در مخالفت با تقریب و وحدت مذاهب اسلامی، اقبال عمومی نسبت به مساله وحدت بسیار چشمگیر و هر روز بیش از قبل می باشد.  

Baca 378 kali

Tinggalkan komentar

التعريف بالمجمع العالمي للتقريب بين المذاهب الاسلامية

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.