العربية  | فارسی  | English  | français  | اُردو  | Deutsch  | ภาษาไทย  | پښتو
شنبه 31 شهريور 1397 11 محرم 1440 Saturday 22 September 2018

Responsive Joomla Template

Responsive Joomla Template. Works with Mobile, Tablets and Desktops/Laptops

Innovative Slideshow and Menu.

Selection from Eight different Colors.

Sabtu, 16 Juli 2016 14:44

ابراز تمایل ترکیه برای همکاری بیشتر با جمهوری اسلامی ایران

  نخست وزیر ترکیه با تأکید بر نقش کلیدی ایران و ترکیه در خاورمیانه، از اراده کشورش برای افزایش همکاری‌ جامع با جمهوری اسلامی ایران خبر داد.
     

 بن‌علی یلدریم، نخست وزیر ترکیه، اظهار داشت: ترکیه ایران را کشورِ دوست خود می‌داند و دولت آنکارا به دنبال گسترش روابط خود با تهران در زمینه‌های مختلف، به ویژه تحولات منطقه‌ای است.   وی افزود: تهران و آنکارا مسئولیت بزرگی در قبال مسائل فعلی منطقه دارند و هیچ کشور منطقه‌ای دیگری بیشتر از ایران و ترکیه تحت تأثیر تحولات سوریه، عراق، یمن و فلسطین قرار نمی‌گیرد.   نخست وزیر ترکیه همچنین با اشاره به اینکه روابط دو جانبه دو کشور در آینده نزدیک بسیار پویاتر خواهد شد، گفت: محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران، به زودی به آنکارا سفر خواهد کرد.   دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، فروردینِ امسال به آنکارا سفر و با مقامات ارشد ترکیه دیدار کرد. روحانی در این دیدار تأکید کرد ایران و ترکیه در مورد مسائلی اختلافات جزئی دارند اما باید در مبارزه علیه تروریسم همکاری بیشتری داشته باشند.

Baca 4622 kali

Tinggalkan komentar

التعريف بالمجمع العالمي للتقريب بين المذاهب الاسلامية

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.