التعريف بالمجمع العالمي للتقريب بين المذاهب الاسلامية

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 8 بهمن 1398 2 جمادی‌الثانی 1441 Tuesday 28 January 2020

.

.

.

پیام امام حسین گذشتن از جان برای دین است
2019/09/04 509

پیام امام حسین گذشتن از جان برای دین است

 

 

 

آخوند کمالی در بجنورد با اشاره به حب شیعیان و اهل تسنن نسبت به امام حسین اظهار کرد: ازنظر فریقین چه شیعه و چه اهل سنت همه دوستدار امام حسین (ع) هستیم. وی افزود: اهل سنت اعتقاددارند آنهایی که خود رسول اکرم (ص) بشارت داده‌اند که اهل بهشت هستند، می‌توانند به‌عنوان شاهد اعلام کنند که اهل بهشت هستند.

 مدیر حوزه علمیه خادمیه امانلی راز و جرگلان ادامه داد: در کتاب‌های اهل سنت آمده است؛ ان الحسین و الحسن سیدا شباب الجنه (امام حسین و امام حسن سید جوانان اهل بهشت هستند) و ما هیچ‌گونه شک و شبهه نداریم و این‌ها بهشتی هستند و این عصمت آنها را می‌رساند و می‌توانیم شهادت بدهیم که امام حسین و امام حسن (ع) اهل بهشت هستند.

 وی در خصوص دیدگاه اهل تسنن درباره گریه کردن بر امام حسین خاطرنشان کرد: گریه کردن و اشک ریختن برای مظلومیت و دلسوزی امام حسین (ع) ثواب فراوانی دارد و اهل سنت اعتقاد دارد که اگر کسی از ته دل برای دلسوزی امام حسین اشک بر چشمان خود جاری سازد، خداوند به آن ثواب فراوان و بی شماری خواهد بخشید.

 آخوند کمالی در ادامه افزود: همان‌طور که علمای اسلام گفته‌اند، زمانی که امام حسین (ع) به شهادت رسید و از دنیا رفت، مصیبت آن‌قدر سنگین بود که آسمان 40 روز برای شهادت امام حسین گریه کرد و علامت گریه کردن آسمان، سرخ شدن آسمان در آن زمان بود.

وی ادامه داد: در حب الحسین ما با برادران شیعه مشترک هستیم و در این زمینه وحدت داریم و مهم‌ترین مسئله این است که امروزه باید مهم‌ترین هدف شهادت آن امام بزرگوار که برای حفظ دین پیامبر (ص) شهید شد، برای جوانان و آحاد مردم توسط علمای شیعه و سنی بازگو شود و فتوای اهل سنت این است که در راستای اهداف امام حسین (ع) که اهداف جدش رسول اکرم (ص) بود به خاطر دفاع از اسلام و دین از جان خود باید گذشت.

 منبع : تنا 

 

0 comment

  1. Most Popular
  2. Latest
  3. Specials