التعريف بالمجمع العالمي للتقريب بين المذاهب الاسلامية

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 26 مهر 1397 7 صفر 1440 Thursday 18 October 2018

.

.

.

حسین علی اسماعیل الفیلی مشهور به «ابوعلی» مسئول نمایندگی مجمع جهانی تقریب با حجت الاسلام والمسلمین دکتر نبویان رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی و معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب دیدار و گفتگو کرد.

در این جلسه پیرامون مسائل مختلف تقریبی بحث و تبادل نظر شد و محور گفتگوها در خصوص تأسیس مجمع التقریب در بغداد بود.

ابتداء آقای ابوعلی ضمن تشریح عرصه­های مختلف تقریبی در عراق و نیز با تأکید بر ضرورت کارهای میدانی در این کشور، ظرفیت­های تقریبی استانهای سنی و شیعه عراق را تبیین نمود.

وی اظهار داشت: استفاده از اهداف تقریبی حلقه مفقوده­ای است که شخصیت­ها و قومیت­های مختلف عراق بر آن تأکید دارند و البته گام­هایی در این خصوص برداشته شده و اکنون با موافقت نخست وزیر عراق، ساختار این مجمع در حال آماده سازی است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر نبویان نیز ضمن خوشامدگویی و اعلام آمادگی کامل پژوهشگاه و معاونت فرهنگی مجمع، خواستار تعامل بیشتر در دو محور گردید ؛ نخست ارتباط با دانشگاه­های عراق و آشنایی بیشتر با مذاق اساتید و دانشجویان آنجا  و دیگر ارتباط با علمای شیعه و سنی عراق که در تعمیق روابط تقریبی اثرگذار هستند.

دکتر نبویان با اشاره به مفید دانستن همکاری دو کشور در زمینه تقریب، خواستار سفرهای دو جانبه جهت شناسایی عرصه­های تقریبی برای دو کشور شد.

 

یادآور می شود در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابوالحسینی معاون پژوهشگاه مطالعات تقریبی و حجت الاسلام والمسلمین دکتر هاشمی مسئول اداره آموزش معاونت فرهنگی مجمع حضور داشتند.

0 comment

  1. Most Popular
  2. Latest
  3. Specials