التعريف بالمجمع العالمي للتقريب بين المذاهب الاسلامية

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 8 بهمن 1398 2 جمادی‌الثانی 1441 Tuesday 28 January 2020

.

.

.

سی و سومین کنفرانس وحدت با شکوه هرچه بیشتر برگزار می شود
2019/10/22 384

سی و سومین کنفرانس وحدت با شکوه هرچه بیشتر برگزار می شود

 

 

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب تأکید کرد: برگزاری کنفرانس وحدت، اعلام پیروزی جبهه مقاومت، گفتمان وحدت و پیروزی ایران در مقابل جریانهای تکفیری است.

 

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به دبیرکلی آیت الله اراکی در صدد است تا همانند سالهای گذشته، سی و سومین دوره کنفرانس وحدت اسلامی را با حضور شخصیتهای برجسته جهان اسلام و فعالان حوزه وحدت و تقریب در داخل و خارج کشور، با موفقیت هرچه بیشتر برگزار کند.

 

سی و سومین کنفرانس از 23 تا 25 آبان ماه با شرکت شخصیتهای برجسته جهان اسلام از داخل و خارج کشور در تهران برگزار خواهد شد.

 

آیت الله اراکی در جلسه ستاد اجرایی سی و سومین کنفرانس وحدت، برگزاری این کنفرانس را اعلام پیروزی جبهه مقاومت، گفتمان وحدت و پیروزی ایران در مقابل جریانهای تکفیری برشمرد و نفس برگزاری این کنفرانس را یک اقدام مؤثر در سطح جهان اسلام دانست.

 

 وی افزود: شاهد این مدعا تبلیغات منفی دشمن و جبهه روانی است که قبل و بعد از برگزاری کنفرانس وحدت علیه آن راه اندازی می شود.

 

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب همچنین با اشاره به ابعاد گسترده کنفرانس وحدت اسلامی  از این کنفرانس به عنوان یک اقدام تحریم شکن یاد کرد و گفت:  کنفرانس وحدت اسلامی می تواند رفتارهای  استکبار و اذناب و هم پیمانان آن علیه ایران را به انفعال بکشاند.

 

آیت الله اراکی همچنین،حضور شرکت کنندگانی از کشورهای مختلف اسلامی در کنفرانس وحدت را اعلام بیعت با رهبر معظم انقلاب، پیشتیبانی از سیاستهای جمهوری اسلامی ایران در عرصه جهانی و اعلام حمایت از جبهه مقاومت قلمداد کرد.

0 comment

  1. Most Popular
  2. Latest
  3. Specials