التعريف بالمجمع العالمي للتقريب بين المذاهب الاسلامية

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

يكشنبه 3 شهريور 1398 23 ذی‌الحجه 1440 Sunday 25 August 2019

.

.

.

دیدار هیات نخبگان اهل سنت استان سیستان و بلوچستان با حجت الاسلام والمسلمین لطفیان
2019/01/02 687

دیدار هیات نخبگان اهل سنت استان سیستان و بلوچستان با حجت الاسلام والمسلمین لطفیان

 

 

 

هیات نخبگان و مولوی های اهل سنت استان سیستان و بلوچستان که به همت مرکز گفتگوی مذاهب اسلامی در پژوهشگاه مطالعات تقریبی حضور دارند با حجت الاسلام والمسلمین لطفیان دبیر شورای برنامه ریزی مدارس اهل سنت دیدار و گفتگو کردند.

حجت الاسلام والمسلمین لطفیان با اشاره به اهمیت وحدت در جامعه اظهار داشت: مقام معظم رهبری و مراجع عالیقدر همیشه پرچم دار وحدت اسلامی بوده اند و اندک جماعت تفرقه افکن نمی توانند به وحدت مسلمین در ایران خدشه ای وارد نمایند.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس اهل سنت تاکید کرد: استکبار و کشورهای غربی با ایجاد جنگ های قومیتی و مذهبی به دنبال ایجاد اسلام هراسی در دنیا هستند زیرا می دانند اگر مسلمانان منطقه متحد شوند اسلام تمام دنیا را فرا خواهد گرفت.

وی با اشاره به فعالیت های دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس اهل سنت افزود: این دبیرخانه با نگاه مصون سازی و خدمت رسانی به اهل سنت راه اندازی شده است و امیدواریم با حمایت های شما فعالیت های خود را گسترده تر نماید.

وی تصریح کرد: خدمات علمی و آموزشی ، خدمات بیمه و شهریه ، رفع مشکلات نظام وظیفه و یکسان سازی مدارک از فعالیت های اصلی دبیرخانه است که به صورت شفاف زیر نظر علمای اهل سنت انجام می شود.

0 comment

  1. Most Popular
  2. Latest
  3. Specials