التعريف بالمجمع العالمي للتقريب بين المذاهب الاسلامية

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

دوشنبه 1 مهر 1398 23 محرم 1441 Monday 23 September 2019

.

.

.

دیدار هیاتی از مفتیان کشور روسیه با معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب
2018/12/02 703

دیدار هیاتی از مفتیان کشور روسیه با معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب

 

 

 

هیاتی از مفتیان کشور روسیه با حجت الاسلام والمسلمین دکتر نبویان معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب و رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که به همت مرکز گفتگوی مذاهب اسلامی برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین دکتر نبویان ضمن خوشامدگویی به تبیین ضرورت اتحاد مسلمین پرداخت و گفت: وحدت مسلمین امری ضروری است و باید همه کشورهای اسلامی به آن اهتمام بورزند تا در سایه وحدت مانع از زورگویی های دشمنان شوند.

رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی افزود: اگر کشورهای اسلامی متحد باشند امریکا جرات تحریم هیچ کشور اسلامی را نخواهد داشت زیرا در آن صورت خود امریکا مورد تحریم کشورهای اسلامی قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: اگر کشورهای اسلامی یک واحد پول متحد برای خود داشته باشند می توانند دلار را از گردش مالی جهان اسلام حذف کنند و اقتصاد اسلامی را رونق بخشند.

دکتر نبویان با اشاره به وضع نامساعد یمن گفت: باید کشورهای مسلمان یک ارتش متحد مانند ناتو ایجاد کنند تا از کیان مسلمین در مقابل تجاوزات دفاع کند.

معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب در تبیین مفهوم وحدت اظهار داشت: منظور ما از وحدت این نیست که مذاهب اسلامی در یکدیگر ذوب شوند یا دست از اعتقادات خود بردارند، بلکه منظور ما این است که با توجه به 90 درصد اشتراکات بین شیعه و اهل سنت باید به بیان اشتراکات بپردازیم.

وی در ادامه گفت: بسیاری از اختلافات ناشی از جهل و سوء تفاهم ها است و این از وظایف علما و نخبگان است که در فضاهای علمی به بررسی موارد اختلافی بپردازند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر نبویان رمز موفقیت مسلمانان را در عمل به قرآن دانست و افزود: قرآن کریم  صریحا دوستی با دشمن خدا را که مصداق آن امریکا و اسراییل هستند ممنوع کرده است.

وی گفت: در قرآن آمده دشمن خدا را برای خود ولی قرار ندهید و این ولایت سه معنا دارد: اول اینکه  محبت با امریکا و اسراییل ممنوع است، دوم اینکه همکاری با آنها ممنوع است و سوم اینکه پذیرش هژمونی آنها در منطقه ممنوع است.

دکتر نبویان تصریح کرد: کشور عربستان 110 میلیارد دلار اسلحه از امریکا خرید و جدیدا هم 450 میلیارد دلار برای حفاظت خود به امریکا داده اما امریکا به آنها لقب گاو شیرده داده است؛ زیرا به دشمن خدا پناه برده و خلاف قرآن عمل کرده است.

در پایان این  دیدار موسی بیگوف از مفتیان کشور روسیه ضمن تایید سخنان دکتر نبویان افزود: متاسفانه دشمنان ما در حال فعالیت های شبانه روزی هستند تا به ایجاد تفرقه در جهان اسلام بپردازند. تمامی تبلیغات رسانه غرب در مورد اسلام دروغ است زیرا آنها داعش و تکفیری ها را به عنوان نماد اسلام معرفی می کنند در صورتیکه اسلام به دنبال  رحمانیت و صلح است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که جبهه مقاومت در سایه وحدت مسلمانان به پیروزی نهایی خواهد رسد.

خاطر نشان می شود در پایان به هریک از مهمانان روسی عبایی به رسم هدیه به داده شد.

 

0 comment

  1. Most Popular
  2. Latest
  3. Specials