التعريف بالمجمع العالمي للتقريب بين المذاهب الاسلامية

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 27 دي 1398 21 جمادی‌الاول 1441 Friday 17 January 2020

.

.

.

دیدار مسئولان سازمان بسیج مداحان کشور با معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب
2020/01/04 87

دیدار مسئولان سازمان بسیج مداحان کشور با معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب

 

 

مسئولان سازمان بسیج مداحان کشور با حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابوالحسینی معاون امور فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابوالحسینی با اشاره به زمینه های همکاری بسیار مناسب با سازمان بسیج مداحان، از آمادگی کامل این معاونت و پژوهشگاه مطالعات تقریبی جهت همکاری با آن سازمان یاد کرد.

در ادامه این دیدار آقای ارجونی ریاست سازمان بسیج مداحان کشور از اهتمام جدی این سازمان جهت پیشبرد اهداف تقریبی و ترویج گفتمان تقریب در میان مداحین شیعه و اهل سنت در سراسر کشور خبر داد.

وی همچنین از برگزاری همایش بزرگ نغمه سرایان اهل سنت در شهر سنندج اطلاع داد و افزود: در این همایش نغمه سرایان، شعرا و نخبگان 10 استان کشور حضور خواهند داشت و هدف اصلی این برنامه نیز ایجاد وحدت و همدلی بین مسلمانان و تقریب شیعه و سنی است.

گفتنی دکتر ابوالحسینی ضمن معرفی آثار پژوهشگاه مطالعات تقریبی که در ارتباط با محتوای مناسب مداحی می باشد، از برگزاری این همایش استقبال کرد.

در پایان این جلسه که آقای عمادی(مسئول تعلیم و تربیت بسیج مداحان) و خانم گنجی(مسئول واحد خواهران) نیز حضور داشتند، قرارشد تا تفاهم نامه همکاری میان معاونت امور فرهنگی مجمع جهانی تقریب و سازمان بسیج مداحان جهت پیشبرد بهتر اهداف در آینده ای نزدیک منعقد شود.

0 comment

  1. Most Popular
  2. Latest
  3. Specials