التعريف بالمجمع العالمي للتقريب بين المذاهب الاسلامية

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 1 بهمن 1398 25 جمادی‌الاول 1441 Tuesday 21 January 2020

.

.

.

 

رئیس مرکز پژوهش دانشنامه های حقوقی علامه در خصوص طرح ترجمه مجموعه 5 جلدی کتاب تحریر المجله مرحوم کاشف الغطا با حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابوالحسینی معاون پژوهشگاه مطالعات تقریبی دیدار و گفتگو کردند.

این جلسه در راستای تفاهم نامه همکاری بین پژوهشگاه مطالعات تقریبی با مرکز پژوهش دانشنامه های حقوقی علامه برگزار شد و حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابوالحسینی ضمن معرفی کوتاهی از فعالیت های پژوهشگاه مطالعات تقریبی به بررسی مراحل ترجمه مجموعه مذکور پرداخت.

معاون پژوهشگاه مطالعات تقریبی با اشاره به این موضوع که ارزیابی ترجمه کتاب تحریر المجله بر عهده پژوهشگاه مطالعات تقریبی است تذکراتی در خصوص نحوه ترجمه این کتاب ارائه نمود و افزود: روان بودن ترجمه یکی از ملزومات علم ترجمه است چنانچه وفادار بودن به متن اصلی هم نباید از نظر دور نگه داشته شود.

آقای درویش زاده رئیس مرکز پژوهش دانشنامه های حقوقی علامه با اشاره اهمیت نکاتی درباره ترجمه اظهار داشت: آیین نامه واحد برای ترجمه کتاب ، مترجم و ارزیاب واحد برای تمام مجلدات و چاپ کتاب به صورت ترجمه مقابل و ...  نکاتی ست که در چاپ این مجموعه مد نظر خواهد بود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین جواهری رئیس هیات امنا و ناظر ارشد مرکز پژوهش دانشنامه های علامه ضمن بیان تذکراتی در رابطه با قوانین ترجمه نویسی افزود: علت انتخاب ترجمه این مجموعه ، رویکرد این مرکز به کارهای زیربنایی و بنیادی است .

 

 

0 comment

  1. Most Popular
  2. Latest
  3. Specials