Print this page
دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با دبیرکل مجمع جهانی تقریب
2018/10/21 978

دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با دبیرکل مجمع جهانی تقریب

 

 

حجت الاسلام والمسلمین قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با آیت الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

آیت الله اراکی در ابتدا با اشاره به اهمیت جایگاه سازمان تبلیغات اظهار داشت: اهمیت سازمان تبلیغات در شرایط فعلی بسیار بالاست و باید تلاش شود که این سازمان به جایگاه اصلی خود برسد.

وی گفت: جنگ امروز جنگ رسانه و تبلیغات است . امروز با تبلیغات، نظام هایی را متلاشی کرده و نظام هایی را بوجود می آورند.

آیت الله اراکی افزود: باید ارتباط سازمان تبلیغات اسلامی با صدا و سیما قویتر شود تا به نوعی خوراک رسانه ملی از سازمان تبلیغات اسلامی فراهم شود.در کشور ما صیانت تبلیغاتی وجود ندارد. باید سنگری داشته باشیم برای جلوگیری از حملات تبلیغاتی دشمن و خط دهی مناسب به رسانه های داخلی که محوریت  این مسئولیت بر عهده سازمان تبلیغات اسلامی است.

وی در ادامه گفت: باید ترتیبی داده شود که  فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی بین جوانان، بانوان و دانشگاهیان نمود داشته باشد. در نسل جوان امروز رویش های بسیار عظیمی داریم و قشر جوان امروز ما بسیار فعال و ولایی  است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تاکید کرد: نگرانی هایی  از هیات ها و مبلغین مذهبی در سطح جامعه وجود دارد . همانطور که سالها قبل مقام معظم رهبری توصیه کردند باید دانشگاه تبلیغ راه اندازی شود تا ذیل آن مبلغین پرورش یابند که حرف های امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری، شهید مطهری، علامه مصباح و آیات عظام مکارم، نوری همدانی و ....  را به درستی بیان کنند.

موضوع دیگر مساجد ماست که باید از پتانسیل نیروهای مسجدی استفاده شود .امروز سربازان انقلاب در خانواده ها و مساجد پرورش می یابند.

وی افزود: توصیه بنده به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران این است که در شرایط فعلی که در حال جنگ تبلیغاتی و روانی  با دشمن هستیم از بیان خبرهای بی سندی که باعث تضعیف روحیه مردم می شود خودداری کند.

آیت الله اراکی گفت: با توجه به گستردگی اهل سنت در ایران امیدواریم سازمان تبلیغات اسلامی نگاه ویژه ای به اهل سنت ایران داشته باشد و از ظرفیت بالای آنها در تبلیغات اسلامی استفاده نماید.

استاد سطوح عالی حوزه افزود: برای برگزاری مراسمات هفته وحدت و مخصوصا کنفرانس وحدت  سازمان تبلیغات اسلامی می تواند هماهنگی های لازم را با معاونت فرهنگی مجمع  جهت برگزاری مراسمات در سطح کشور داشته باشد.

آیت الله اراکی  در پایان با اشاره به چهل سالگی نظام تاکید کرد: : با توجه به اینکه کنفرانس بین المللی وحدت امسال با حضور علما و شخصیت های کشورهای اسلامی برگزار می شود باید با ارائه دستاوردهای چهل ساله نظام  بتوانیم مانور قدرتی در دنیا داشته باشیم.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین دکتر نبویان معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب و رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی با اشاره به بخش های مختلف معاونت فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: اداره کل آموزش و پژوهش، اداره کل مراسمات و انتشارات، اداره کل فضای مجازی، اداره کل امور قرآنی و مرکز گفتگوی مذاهب اسلامی، بخش های اصلی معاونت فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را تشکیل می دهند.

رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی افزود: بخش آموزش معاونت فرهنگی مجمع آمادگی دارد که با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی دوره های کوتاه مدت تبلیغی پژوهشی  را در مناطق اهل سنت برگزار نماید.

دکتر نبویان با اشاره به پژوهشگاه مطالعات تقریبی گفت: تمامی کارهای پژوهش مجمع جهانی تقریب در پژوهشگاه مطالعات تقریبی صورت می گیرد که با 4 گروه و مجموعه ای از پژوهشگران در حال فعالیت است.

وی افزود: در آستانه چهل سالگی نظام، در حال جمع آوری  دستاوردهای نظام مقدس جمهوری  اسلامی ایران هستیم و می توانیم از ظرفیت های سازمان تبلیغات استفاده کنیم تا دستاوردهای عظیم نظام جمهوری اسلامی ایران را به دنیا نشان دهیم.

معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب در پایان اظهار داشت: همچنین در حال آماده سازی یک موسوعه چند جلدی با موضوع «قدس محور وحدت»  برای کنفرانس وحدت امسال هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی هم در ادامه این جلسه ضمن اشاره به بخش های مختلف سازمان اظهار داشت: توصیه های شما در موارد مختلف مخصوصا در مورد هیات  ها و مساجد یکی از دغدغه های اساسی ماست و در حال ساماندهی آن ها هستیم.

وی با اشاره به رهنمود های مقام معظم رهبری افزود: در دیدار با مقام معظم رهبری ایشان تاکید کردند « امروز موقفی است که باید اسلام ناب را عرضه کرد و فقط با ارائه اسلام ناب و ایستادگی مردم می توان از این مرحله پرمخاطره عبور کرد» و این سخنان فلسفه وجودی سازمان تبلیغات اسلامی است که بتواند به تبیین اسلام ناب برای آحاد مردم بپردازد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در پایان برای همکاری های مشترک با معاونت فرهنگی مجمع جهانی تقریب در زمینه برگزاری کنفرانس وحدت و دوره های آموزشی تقریبی در مناطق اهل سنت اعلام آمادگی کرد.

 

0 comment