التعريف بالمجمع العالمي للتقريب بين المذاهب الاسلامية

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 27 دي 1398 21 جمادی‌الاول 1441 Friday 17 January 2020

.

.

.

دیدار رئیس جامعه روحانیت بلتستان پاکستان با معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب
2019/11/25 185

دیدار رئیس جامعه روحانیت بلتستان پاکستان با معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب

 

 

 

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضوی رئیس جامعه روحانیت بلتستان پاکستان با حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابوالحسینی معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب و رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدا حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضوی نسبت به جامعه روحانیت بلتستان پاکستان و برنامه ها و فعالیت های گوناگون آن و همچنین توانمندی های روحانیت این مجموعه و خانواده های ایشان توضیحاتی را ارایه دادند.

سپس جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابوالحسینی ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و تقدیر از زحمات و توانمندی های آن مجموعه با اشاره به بخش های مختلف معاونت فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: اداره کل آموزش و پژوهش، اداره کل مراسمات و انتشارات، ادراه کل فضای مجازی، اداره کل امور قرآنی و مرکز گفتگوی مذاهب اسلامی، بخش های اصلی معاونت فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را تشکیل می دهند.

وی در ادامه به معرفی گروه های پژوهشکده مطالعات تقریبی پرداخت و افزود: پژوهشگران در پژوهشکده مطالعات تقریبی در 4 گروه  قرآن و حدیث، علوم عقلی و اجتماعی، فقه و حقوق و احیای تراث  مشغول فعالیت هستند.

معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب در پایان ضمن تأکید بر ضرورت همکاری های علمی و فرهنگی دوجانبه، اظهار داشت: معاونت فرهنگی و پژوهشگاه مطالعات تقریبی در عرصه هایی نظیر: تدوین متون آموزشی، تجلیل از پایان نامه های برتر تقریبی، برگزاری نشست های علمی و گفتمانی، مشارکت در همایش های تقریبی، همکاری در مراسمات و امور هنری، تشکیل محافل قرآنی، تأمین اساتید متخصص و اعزام آنها به پاکستان ، حاضر به همکاری با جامعه روحانیت بلتستان پاکستان است.

0 comment

  1. Most Popular
  2. Latest
  3. Specials