التعريف بالمجمع العالمي للتقريب بين المذاهب الاسلامية

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 15 آذر 1398 8 ربیع‌الثانی 1441 Friday 6 December 2019

.

.

.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب: آیت الله هاشمی شاهرودی از قهرمانان تبیین نظام اسلامی در عرصه مدیریت کشور بود
2018/12/30 917

دبیرکل مجمع جهانی تقریب: آیت الله هاشمی شاهرودی از قهرمانان تبیین نظام اسلامی در عرصه مدیریت کشور بود

 

 

آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب و عضو مجلس خبرگان رهبری در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی در مسجد ارک با بیان اینکه تمدنی که غرب برای بشر به ارمغان آورد حتی هوای نفس کشیدن را هم از بشر گرفته است و این نتیجه حاکمیت کفر و طغیان است گفت: در نظام فرمانروایی ما هنوز نتوانسته ایم دین خدا را بطور کامل تبیین کنیم و این کاری است که باید انجام گیرد و بخش عظیمی از آن انجام گرفته ولی یک بخش از آن مانده است.

 وی تاکید کرد: آیت الله هاشمی شاهرودی یکی از قهرمانان تبیین نظام اسلامی در عرصه مدیریت کشور بود.

آیت الله اراکی با بیان اینکه فقه و فلسفه اسلامی برترین فلسفه جهانی است گفت: همه دانش اسلامی منتهی به حاکمیت خدا می شود و آیت الله هاشمی شاهرودی قهرمان تبیین نظام فقهی کارآمد و کارگشای جامعه بشر بود و ما باید از این فقیه الگو بگیریم.

وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی شاهرودی نماد فداکاری و از خودگذشتکی بود گفت: آیت الله صدر دستور دادند که باید در امام ذوب شوید و وقتی آیت الله هاشمی شاهرودی از نجف به ایران اعزام شد همه گفتند این یعنی آیت الله صدر تمام توانش را برای اعتلای انقلاب اسلامی کرده است.

 

0 comment

  1. Most Popular
  2. Latest
  3. Specials