التعريف بالمجمع العالمي للتقريب بين المذاهب الاسلامية

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

چهارشنبه 25 مهر 1397 6 صفر 1440 Wednesday 17 October 2018

.

.

.

کاروان منادیان وحدت در ادامه برنامه قرآنی خود با حضور در نماز جمعه اهل سنت زابل به اجرای برنامه های قرآنی پرداخت.

در این مراسم مولوی حافظ عبدالرشید شه بخش امام جمعه شهر زابل در خطبه اول با توجه به ایام مبارک دهه فجر تاکید کرد:  انقلاب اسلامی ایران نوید بخش  آزادی و امید برای مسلمانان ایران و دنیا بود.ما اهل سنت ایران کشور اسلامی خویش را دوست داریم .مردم ایران اعم از شیعه و اهل سنت کشوری که مظاهر بی دینی در آن دیده می شد را دوست نداشتند و برای همین انقلاب کردند تا اسلام را جایگزین کنند.

وی با تشکر از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: وظیفه امروز ما خیلی سنگین است باید دینی که پیامبر اکرم آورده را باید با تمام جان حراست کنیم و عامل به این دین باشیم باید محبت پیامبر، اهل بیت و اصحاب پیامبر را در دل داشته باشیم تا بتوانیم این محبت را به نسل های بعدی منتقل کنیم .

مولوی حافظ عبدالرشید شه بخش با اشاره به محبت اهل بیت (ع) تاکید کرد : محبت اهل بیت (ع) برای اهل سنت جایگاه ویژه ای دارد.

در پایان قاری بین المللی قرآن کریم به قرائت قرآن پرداخت و گروه بین المللی ولیعصر هم برنامه خود را برای حاضرین اجرا نمود.

 

0 comment

  1. Most Popular
  2. Latest
  3. Specials