التعريف بالمجمع العالمي للتقريب بين المذاهب الاسلامية

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 5 بهمن 1398 29 جمادی‌الاول 1441 Saturday 25 January 2020

.

.

.

حضور هیات قرآنی از کشور اندونزی در مجمع جهانی تقریب
2019/05/11 907

حضور هیات قرآنی از کشور اندونزی در مجمع جهانی تقریب

 

 

 

 

هیاتی قرآنی با هدف شناسایی و کسب تکنیک‌های حفظ قرآن کریم در ایران با حضور در مجمع جهانی تقریب مذاهب، با حجت الاسلام والمسلمین احمدی شاهرختی مدیرکل امور قرآنی این مجمع دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این هئیت اندونزیایی، محمد انضار ویجایا، محمد ناجح محمود، زمزم ابوبکر از فعالان قرآنی کشور اندونزی حضور داشتند.

مدیرکل امور قرآنی مجمع جهانی تقریب اظهار داشت: فراگیری دوره‌های قرآنی حفظ اشاره‌ای قرآن کریم و آشنایی با شیوه‌های حفظ به ایران سفر کرده بودند که با هماهنگی اداره کل قرآن مجمع جهانی تقریب مذاهب با مجموعه‌های تخصصی قرآن کریم در قم آشنا و جلسات مشترکی را تشکیل دادند.

به همین منظور هیئت اندونزیایی با حجت‌الاسلام والمسلمین طباطبایی در مکان جامعه القرآن‌الکریم دیدار کرد و در دوره‌های حفظ اشاره‌ای جامعةالقرآن‌الکریم حضور پیدا کردند. همچنین جلسه‌ای بین آنان و محمدحسین سلیمانی‌پور حافظ بین‌المللی قرآن کریم برگزار گردید که در این جلسه آموزش‌های لازم در خصوص حفظ موضوعی و حفظ اشاره داده شد.

 

0 comment

  1. Most Popular
  2. Latest
  3. Specials