التعريف بالمجمع العالمي للتقريب بين المذاهب الاسلامية

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 15 آذر 1398 8 ربیع‌الثانی 1441 Friday 6 December 2019

.

.

.

حضور هیاتی از دانشجویان و فعالان فرهنگی پاکستان در پژوهشگاه مطالعات تقریبی
2019/01/31 1005

حضور هیاتی از دانشجویان و فعالان فرهنگی پاکستان در پژوهشگاه مطالعات تقریبی

 

 

 

هیاتی از دانشجویان و فعالان فرهنگی کشور پاکستان با حضور در پژوهشگاه مطالعات تقریبی با حجت الاسلام والمسلمین کاکو جویباری دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که به همت مرکز گفتگوی مذاهب اسلامی برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین کاکو جویباری به ضرورت تشکیل تمدن اسلامی پرداخت.

وی با اشاره به وضعیت موجود در جغرافیای اسلامی اظهار داشت: امروز به دلیل توطئه های استکبار با وضعیت نامناسب امنیتی، فرهنگی و اقتصادی در جغرافیای اسلامی روبرو هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین کاکو جویباری در ادامه گفت: راه برون رفت از این شرایط تشکیل تمدن بزرگ اسلامی است و برای تشکیل تمدن اسلامی وحدت امت اسلامی یک امر ضروری است.

وی تاکید کرد: برای رسیدن به اعتلای اسلام، شیعه و یا سنی به تنهایی موفق نمی شوند و قطعا حضور همه امت اسلامی نیاز است همانطور که تا امروز هر جا شیعه و اهل سنت در کنار هم بودند نقشه های استکبار شکست خورد.

حجت الاسلام والمسلمین کاکو جویباری تصریح کرد: برای رسیدن به تمدن اسلامی باید علم سازی، انسان سازی و فرهنگ سازی را در کنار هم داشته باشیم. امروز جمهوری اسلامی ایران با رهبری آیت الله العظمی خامنه ای پیش گام تمدن اسلامی است.

وی در پایان خطاب به هیات پاکستانی گفت: فرزندان و آینده سازان جهان اسلام در مدارس و پای صحبتهای شما تربیت می شوند. باید آینده اسلام و جامعه اسلامی را با تمدن اسلامی بسازید تا آینده اسلام را به دستان استکبار نیافتد.

0 comment

  1. Most Popular
  2. Latest
  3. Specials