التعريف بالمجمع العالمي للتقريب بين المذاهب الاسلامية

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 1 بهمن 1398 25 جمادی‌الاول 1441 Tuesday 21 January 2020

.

.

.

معاونت امور فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، امسال نیز همچون سالهای گذشته در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضوری فعال دارد و با ارائه 118 عنوان کتاب در حوزه وحدت و تقریب، از بازدیدکنندگان این نمایشگاه استقبال می کند.

 

غرفه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به همت معاونت امور فرهنگی مجمع، به وسعت 30 متر مربع در سالن سازمان ها و نهادهای سی‌اُمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برپا شده است.

 

در این غرفه 118 عنوان کتاب به زبان های مختلف و با موضوعات تقریبی، شامل 39 عنوان کتاب فارسی، 71 عنوان کتاب عربی، 5 عنوان کتاب انگلیسی و 3 عنوان کتاب ترکی و همچنین یک نشریه با عنوان "رسالة التقریب" برای بازدید علاقمندان به حوزه تقریب و وحدت ارائه شده است.

 

از میان کتاب های ارائه شده در غرفه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، دو کتاب «بدایة المجتهد و نهایة المقتصد» تألیف ابن رشد قرطبی و «اصول الفقه المقارن» به گردآوری پژوهشگاه مطالعات تقریبی وابسته به مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، تا کنون از استقبال بیشتری از سوی بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب برخوردار بوده است.

 

امسال همچنین مجمع تقریب، موسوعه «السنة النبویة فی مصادر المذاهب الاسلامیة» تألیف جمعی از محققین به نظارت "آیت الله محسن اراکی" را برای نخستین بار در نمایشگاه کتاب ارائه کرده است.

 

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی همه ساله تلاش می کند از فرصت نمایشگاه كتاب به بهترین نحو بهره برداری کرده و فعالیت های پژوهشی و علمی خود را در قالب كتاب و نشریات در اختیار علاقمندان قرار دهد.

 

 

تهیه و تنظیم خبر: فرشته صدیقی  

0 comment

  1. Most Popular
  2. Latest
  3. Specials