التعريف بالمجمع العالمي للتقريب بين المذاهب الاسلامية

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 29 شهريور 1397 9 محرم 1440 Thursday 20 September 2018

.

.

.

حضور استاد دانشگاه بیروت در میز گفتگوی غرفه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی
2018/05/14 320

حضور استاد دانشگاه بیروت در میز گفتگوی غرفه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

 

در ادامه بازدید اساتید دانشگاه ها و مراکز علمی لبنان از غرفه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، در چهارمین روز برگزاری نمایشگاه هفته فرهنگی قم در نبطیه، خانم دکتر نازک بدیر استاد دانشکده ادبیات دانشگاه بیروت، از غرفه مجمع بازدید نمود.

وی در این بازدید ضمن ابراز علاقه به آثار مجمع و نقش مهم این آثار در ایجاد وحدت در میان پیروان مذاهب اسلامی، از لبنان به عنوان نمونه ای موفق در هم زیستی میان مذاهب و اقوام مختلف یاد کرد و اظهار داشت: نقش وحدت و تقریب در حفظ انسجام جامعه خصوصا در منطقه غرب آسیا بسیار حائز اهمیت است و باید علمای بلاد اسلامی و اساتید دانشگاه هر چه بیشتر نسبت به این موضوع اهتمام داشته باشند.

هچنین در ادامه این دیدار به دعوت مسئولان غرفه، ایشان در میز گفتگویی با موضوع «ضرورت و اهمیت تقریب مذاهب اسلامی» شرکت نمود و  به سوالات حجت الاسلام والمسلمین دکتر بدری(پژوهشگر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی) پاسخ گفت.

وی در پایان افزود: علی رغم به گوش رسیدن صداهایی در مخالفت با تقریب و وحدت مذاهب اسلامی، اقبال عمومی نسبت به مساله وحدت بسیار چشمگیر و هر روز بیش از قبل می باشد.  

0 comment

  1. Most Popular
  2. Latest
  3. Specials