التعريف بالمجمع العالمي للتقريب بين المذاهب الاسلامية

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 1 بهمن 1398 25 جمادی‌الاول 1441 Tuesday 21 January 2020

.

.

.

 

حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه شهر ساوه درجشن میلاد بانوی کرامت که به همت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار شد به ایراد سخنرانی پرداخت .

حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه شهر ساوه در ابتدا با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم (ص) اظهار داشت : رسول الله می فرمایند: جز انسان های فهمیده کسی به زنها اهمیت نمی دهد . و جز انسانهای پست و فرومایه کسی به زنان اهانت نمی کند .

 

وی افزود : تمام این احادیث در زمانی است که در جاهلیت اگر کسی خبر دختر دار شدنش  را می شنید بسیار ناراحت و خشمگین می شد و از خجالت متواری می شد .

 

حجت الاسلام والمسلمین حسینی افزود : در سوره ممتحنه اسم 4 زن می آید ؛ دو زن خوب و دو زن بد . دو زن خوب مریم و آسیه هستند که این دو زن گرامی برای تمام زنان مومنه تاریخ الگو خواهند بود .

 

وی با اشاره به حدیثی از امام زمان (ع) ادامه داد : امام عصر (ع) می فرماید : مادرم فاطمه برای من بهترین الگوست . و این تقدیس زنان در زمان جاهلیت بسیار پر معنا و تاثیر گزار بود .

 

استاد حوزه و دانشگاه نگاه غرب به زنان را نگاهی ابزاری دانست و گفت : ویل دورانت مورخ و فیلسوف امریکایی در کتاب لذات فلسفه می گوید : تا پایان قرن 19 در غرب زنها دارای کمترین حقوق بودند که به رسمیت شناخته شده بود . و مادربزرگهای ما سال 1883 دارای حق مالکیت شدند . و همین حق مالیت هم برای چپاول بیشتر زنان بود .

 

وی تاکید کرد : در جاهلیت مدرن کشورهای غربی متاسفانه نگاه ابزاری به زنان می شود و جنسیت آنها به استثمار کشیده می شود .برای فروش فیلم ها و کالاهای خود در کشورهای غربی از جنسیت زن سواستفاده می شود .

 

امام جمعه شهر ساوه با اشاره به روایتی از پیامبر اظهار داشت : رسول الله (ص)می فرمایند  : بهترین بچه ها دختر ها هستند . چون که لطیف , با برکت , دلسوز و غمخوار پدر و مادرند .

 

وی در ادامه گفت : امام صادق (ع) در حدیثی می فرمایند : پسر ها نعمت اند که فردای قیامت از آنها بازخواست می شود ولی دختر ها حسنه هستند و فردای قیامت به خاطر آن پاداش می دهند .

 

حجت الاسلام والمسلمین حسینی بااشاره به جایگاه رفیع حضرت فاطمه معصومه (س) افزود : امام رضا لقب حضرت معصومه را به ایشان داده اند و فرمودند : کسی که معصومه را در قم زیارت کند مرا زیارت کرده است .

 

وی گفت : امام صادق (ع) درباره جایگاه شامخ حضرت معصومه (س) می فرماید : تمام شیعیان مابا شفاعت حضرت فاطمه معصومه (س) وارد بهشت خواهند شد .

 

وی در پایان خاطر نشان کرد : اگر جایی بین حقوق و تکالیف زن و مرد تفاوت های وجود دارد این به خاطر تفاوت جسمی و روحی بین زن و مرد است .

 

 

گفتنی ست بعد از سخنرانی دکتر شریعتی و حجت الاسلام والمسلمین حسینی گروه تواشیح بانوان به اجرای برنامه پرداخته و در پایان جشن بانوی کرامت که در موسسه بنت الهدی قم برگزار شده بود به خانم هایی که نام معصومه داشتند جوایزی تقدیم گردید  .

0 comment

  1. Most Popular
  2. Latest
  3. Specials