التعريف بالمجمع العالمي للتقريب بين المذاهب الاسلامية

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 1 بهمن 1398 25 جمادی‌الاول 1441 Tuesday 21 January 2020

.

.

.

برگزاری نشست تخصصی علوم انسانی اسلامی در غرفه مجمع جهانی تقریب
2018/05/13 4155

برگزاری نشست تخصصی علوم انسانی اسلامی در غرفه مجمع جهانی تقریب

 

نشست تخصصی «علوم انسانی اسلامی» با رویکرد متون تقریبی و مقارن در سومین روز نمایشگاه هفته فرهنگی قم در نبطیه لبنان در غرفه مجمع جهانی تقریب مذاهب برگزار گردید.

این نشست که با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر بدری پژوهشگر پژوهشگاه مطالعات تقریبی، آقای علی حمام از اساتید دانشگاه نبطیه و آقای حسن حیدر دانش آموخته رشته فلسفه و صاحب مجموعه مدارس ابتدایی و دبیرستان برگزار شد.

 در ابتدای این نشست چیستی موضوع تقریب و شبهات پیرامون آن به بحث و تبادل نظر گذاشته شد که حاضران نسبت به تالیف کتب با موضوع تقریب در سطوح مختلف(دانش آموزان، دانشجویان و...) تاکید داشتند.

در ادامه نشست نیز ماهیت علوم انسانی اسلامی، جایگاه مباحث تقریبی و مقارن در علوم انسانی اسلامی  و نحوه تحقق آن به بحث و تبادل نظر گذاشته شد که محققان حاضر، به دستیابی موفقیت های چشمگیر در این عرصه طی سال های اخیر، خاصه توسط جمهوری اسلامی ایران پس از تاکیدات مقام معظم رهبری اتفاق نظر داشتند.

در پایان این نشست نیز برخی از کتب مجمع به اساتید اهدا گردید.

 

0 comment

  1. Most Popular
  2. Latest
  3. Specials