التعريف بالمجمع العالمي للتقريب بين المذاهب الاسلامية

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 5 بهمن 1398 29 جمادی‌الاول 1441 Saturday 25 January 2020

.

.

.

برگزاری جلسه شورای عالی پژوهشگاه مطالعات تقریبی با حضور آیت الله تسخیری
2019/08/17 522

برگزاری جلسه شورای عالی پژوهشگاه مطالعات تقریبی با حضور آیت الله تسخیری

 

 

اولین جلسه شورای عالی پژوهشگاه مطالعات تقریبی در سال 98 با حضور آیت الله تسخیری، حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابوالحسینی و اعضای شورا برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابوالحسینی ریاست پژوهشگاه مطالعات تقریبی با اشاره به این جلسه اظهار داشت: در این جلسه مصوب شد که برای بررسی کتاب های مجمع جهانی تقریب، شورای عالی پژوهشگاه مطالعات تقریبی جایگزین شورای عالی کتاب شود.

وی با اشاره به فعالیت های گروه های علمی در پژوهشگاه مطالعات تقریبی افزود: گروه احیای تراث یکی از گروه های موفق پژوهشگاه است که این جلسه جهت بررسی طرح های پیشنهادی این گروه برگزار شد.

همچنین استاد محمد ساعدی مدیر گروه احیای تراث درباره طرح های 4 گانه گروه، توضیحاتی ارائه نمود و هریک از اعضا در مورد طرح ها به اظهار نظر پرداختند.

در پایان آیت الله تسخیری ضمن تقدیر از تلاش های گروه های علمی پژوهشگاه مطالعات تقریبی، طرح های یاد شده در گروه احیا  تراث را کاربردی و در عرصه بین الملل مفید دانست.

 

0 comment

  1. Most Popular
  2. Latest
  3. Specials