التعريف بالمجمع العالمي للتقريب بين المذاهب الاسلامية

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 5 بهمن 1398 29 جمادی‌الاول 1441 Saturday 25 January 2020

.

.

.

بازدید نائب رییس مجلس اعلای شیعیان لبنان از غرفه مجمع جهانی تقریب
2018/05/14 4430

بازدید نائب رییس مجلس اعلای شیعیان لبنان از غرفه مجمع جهانی تقریب

 

در چهارمین روز از هفته فرهنگی قم در نبطیه، حجت الاسلام شیخ علی الخطیب نائب رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان از غرقه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بازدید نمود.

در ابتدای این دیدار جناب حجت الاسلام والمسلمین فولادی مدیرکل مراسمات و امور هنری مجمع جهانی تقریب گزارشی از فعالیت ها، آثار و تولیدات معاونت امور فرهنگی مجمع در رویداد فرهنگی قم در نبطیه ارائه داد و از حسن توجه و محبت های بازدید کنندگان لبنانی نسبت به ایرانیان و غرفه داران، قدردانی کرد.

وی در این دیدار که با همراهی دکتر شریعتمدار(رایزن فرهنگی ایران در لبنان) و عالی پور(رییس ستاد برگزاری هفته فرهنگی قم در نبطبه) انجام شد، ضمن ابراز امیدواری از تحقق اهداف مجمع جهانی تقریب در عرصه بین المللی، اذعان داشت: «با توجه به شرایط کنونی در منطقه و تحولات موجود و توطئه هایی که توسط دشمنان محور مقاومت در حال طراحی و اجراست، نقش فعالیت های تقریبی بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد.»

در پایان این دیدار نیز کتاب «کنز العرفان فی فقه القرآن» به جناب حجت الاسلام والمسلمین  شیخ علی الخطیب اهدا شد و ایشان نیز نسبت به ارسال موسوعه «السنه النبویه» به مجلس اعلای شیعیان لبنان ابراز تمایل نمود.

 

0 comment

  1. Most Popular
  2. Latest
  3. Specials