التعريف بالمجمع العالمي للتقريب بين المذاهب الاسلامية

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 5 بهمن 1398 29 جمادی‌الاول 1441 Saturday 25 January 2020

.

.

.

امضاء تفاهم نامه همکاری بین مجمع جهانی تقریب و سازمان اهل البیت اندونزی
2019/03/02 1017

امضاء تفاهم نامه همکاری بین مجمع جهانی تقریب و سازمان اهل البیت اندونزی

 

 

 

حجت الاسلام والمسلمین دکتر نبویان معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب و رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی با سید حسن العیدروس مدیر سازمان اهل البیت اندونزی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

در این دیدار که به همت مرکز گفتگوی مذاهب اسلامی برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین دکتر نبویان به تبیین اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران و شکست های امریکا در منطقه پرداخت.

وی اظهار داشت: امریکا کشوری است که سازمان ملل در آن کشور قرار دارد، حق وتو درشورای امنیت سازمان ملل داشته و تمامی سازمان ها و نهاد های بین المللی زیر نظر اوست. سوال من این است که  دلیل  شکست های پی در پی امریکا چیست؟  شکست امریکا در انقلاب اسلامی ایران، شکست امریکا در جنگ 8 ساله علیه ایران، شکست امریکا در جنگ اسراییل با حزب الله و شکست امریکا در سوریه.

معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب تاکید کرد: دلیل اقتدار جمهوری اسلامی ایران علاوه بر تمام امکانات نظامی و مادی، وجود یک عامل اصلی یعنی ایمان به خداوند است.

رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی با اشاره به 40 سال ایستادگی ایران در مقابل استکبار افزود: این همان دستاورد جمهوری اسلامی ایران است که در این 40 سال به نمایش گذاشته است یعنی با ایمان به خدا و اعتقاد به قدرت مردم می توان  در مقابل توطئه های استکبار ایستادگی کرد و به موفقیت رسید.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر نبویان افزود:  توصیه ایران به همه کشورهای اسلامی این است که اتحاد و وحدت راه پیروزی بر استکبار جهانی به سرکردگی امریکا و اسراییل است. همانطور که قرآن کریم هم به این نکته تاکید دارد که با توکل به خدا و صبر به پیروزی خواهید رسید.

خاطر نشان می شود در پایان این دیدار تفاهم نامه همکاری بین مجمع جهانی تقریب و سازمان اهل البیت اندونزی با موضوعات ؛ برگزاری دوره های کوتاه مدت و میان مدت، برگزاری همایش و نشست های علمی مشترک، ترابط علمایی و همکاری در نگارش کتاب های تقریبی امضا شد.

 

 

0 comment

  1. Most Popular
  2. Latest
  3. Specials