التعريف بالمجمع العالمي للتقريب بين المذاهب الاسلامية

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 8 بهمن 1398 2 جمادی‌الثانی 1441 Tuesday 28 January 2020

.

.

.

ابراز تمایل ترکیه برای همکاری بیشتر با جمهوری اسلامی ایران
2016/07/16 7448

ابراز تمایل ترکیه برای همکاری بیشتر با جمهوری اسلامی ایران

  نخست وزیر ترکیه با تأکید بر نقش کلیدی ایران و ترکیه در خاورمیانه، از اراده کشورش برای افزایش همکاری‌ جامع با جمهوری اسلامی ایران خبر داد.
     

 بن‌علی یلدریم، نخست وزیر ترکیه، اظهار داشت: ترکیه ایران را کشورِ دوست خود می‌داند و دولت آنکارا به دنبال گسترش روابط خود با تهران در زمینه‌های مختلف، به ویژه تحولات منطقه‌ای است.   وی افزود: تهران و آنکارا مسئولیت بزرگی در قبال مسائل فعلی منطقه دارند و هیچ کشور منطقه‌ای دیگری بیشتر از ایران و ترکیه تحت تأثیر تحولات سوریه، عراق، یمن و فلسطین قرار نمی‌گیرد.   نخست وزیر ترکیه همچنین با اشاره به اینکه روابط دو جانبه دو کشور در آینده نزدیک بسیار پویاتر خواهد شد، گفت: محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران، به زودی به آنکارا سفر خواهد کرد.   دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، فروردینِ امسال به آنکارا سفر و با مقامات ارشد ترکیه دیدار کرد. روحانی در این دیدار تأکید کرد ایران و ترکیه در مورد مسائلی اختلافات جزئی دارند اما باید در مبارزه علیه تروریسم همکاری بیشتری داشته باشند.

0 comment

  1. Most Popular
  2. Latest
  3. Specials