التعريف بالمجمع العالمي للتقريب بين المذاهب الاسلامية

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 31 شهريور 1397 11 محرم 1440 Saturday 22 September 2018

.

.

.

حجت الاسلام والمسلمین شیخ عبدالکریم عبید: تقریب و وحدت امت باید سرلوحه تلاش های علمای جهان اسلام باشد
2018/05/14 305

حجت الاسلام والمسلمین شیخ عبدالکریم عبید: تقریب و وحدت امت باید سرلوحه تلاش های علمای جهان اسلام باشد

 

حجت الاسلام شیخ عبدالکریم عبید از رزمندگان حزب الله لبنان که سابقه تحمل 15 سال زندان رژیم اشغالگر قدس را در سوابق خود دارد، در چهارمین روز هفته فرهنگی قم در نبطیه، در غرفه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی حاضر و به بازدید از آثار و گفتگو با مسئولین غرفه پرداخت.

وی در این بازدید ضمن قدردانی از تلاش های جمهوری اسلامی در حمایت از محور مقاومت، اظهار داشت: امروز، جمهوری اسلامی ایران با سیاست ها و حمایت های خود از جنبش های مقاومت در سرتاسر جهان اسلام(اعم از جنبش های شیعی و سنی) نشان داد که وحدت میان امت اسلام را در عمل پیگیری می نماید و در این راه پشتیبان همه نیروهای مجاهد می باشد.

در پایان این دیدار کتاب های «بدایه المجتهد و نهایه المقتصد»، «فقه المقاومه» و «مبانی الفقهیه لثوره الامام الحسین» به ایشان اهدا گردید.  

0 تعليق

  1. الأكثر شعبية
  2. أحدث
  3. خاصة